Az S&P 500 pénteken esett, ezzel március 2023 óta a legrosszabb hetét zárta, mivel a befektetők az augusztusi gyenge munkaerőpiaci jelentés hatásait értékelték, és eladták a vezető technológiai részvényeket. Az S&P 500 index 1,73%-ot esett, 5 408,42 ponton zárva. A Nasdaq Composite 2,55%-kal csökkent, és 16 690,83 ponton fejezte be a napot. Ez a technológia-orientált index több mint 10%-kal van lejjebb a rekordzárásához képest. A Dow Jones Industrial Average 410,34 pontot veszített, ami 1,01%-os csökkenés, így 40 345,41 ponton zárt.
Emily Roland, a John Hancock Investment Management társbefektetési stratégiája szerint ez egy hangulatvezérelt mozgás, amelyet főként a növekedési aggodalmak vezérelnek. A piac ingadozik azon elképzelés között, hogy a rossz hírek valóban rossz hírek-e, vagy éppen jó hírekké válhatnak azáltal, hogy reményeket táplálnak a Federal Reserve vártnál agresszívebb intézkedéseivel kapcsolatban.
A megacap technológiai részvények nagyot estek, mivel a befektetők kockázatos eszközöket dobtak el az amerikai gazdaság egészségi állapotával kapcsolatos növekvő aggodalmak közepette. Az Amazon 3,7%-kal, az Alphabet 4%-kal esett. A Meta Platforms is több mint 3%-ot veszített. A Broadcom 10%-ot csökkent a gyenge negyedéves kilátások miatt. Más félvezető cégek is követték a csökkenést, az Nvidia és az Advanced Micro Devices is körülbelül 4%-kal estek. A VanEck Semiconductor ETF (SMH) 4%-kal csökkent, és a március 2020 óta a legrosszabb hetét zárta.
A pénteki mozgások egy rázós hetet zártak a tőzsdéken. Az S&P 500 4,3%-os csökkenést könyvelt el, ez a március 2023 óta a legrosszabb hete. A Nasdaq 5,8%-ot veszített, ami 2022 óta a legrosszabb hetet jelenti, míg a Dow Jones 2,9%-kal esett.
Az új augusztusi foglalkoztatási adatok fokozzák a lassuló munkaerőpiaccal kapcsolatos aggodalmakat. A gyenge adatok miatt nőtt a gazdaság állapotával kapcsolatos félelem, ami elijesztette a befektetőket. A nem mezőgazdasági munkahelyek száma 142 000-rel nőtt, míg a közgazdászok 161 000-es növekedést vártak. Azonban a munkanélküliségi ráta 4,2%-ra csökkent, ami megfelel az előrejelzéseknek.
Charles Ashley, a Catalyst Capital Advisors portfóliómenedzsere szerint a piac iránykeresésben van, és ezt a Federal Reserve határozza majd meg. A befektetők széles körben arra számítanak, hogy a Fed legalább negyed százalékpontos kamatcsökkentést hajt végre a hónap végén esedékes ülésén. A munkaerőpiac lassulása azonban növelte annak az esélyét, hogy a központi bank nagyobb mértékben csökkenti a kamatot.