A Roblox, amely a célját, az 1 milliárd felhasználót célozza meg, új módszereket vezet be a bevételmegosztásra a fejlesztők számára, akik több millió játékot készítettek a platformon. A cég éves fejlesztői konferenciáján San Franciscóban David Baszucki, a vállalat vezérigazgatója bejelentette, hogy a fizetős játékok készítői, amelyeket a Roblox „élményeknek” nevez, a bevételek 50-70 százalékát megtarthatják, ha a játékokat valódi pénzzel vásárolják meg asztali számítógépeken. Ez jelentősen magasabb arány, mint a freemium élményekben Robux-szal végzett vásárlások után kapott kb. 30 százalék.
Mit csinál a Roblox
A lépés célja, hogy ösztönözze a prémium játékok létrehozását, különösen, mivel a Roblox igyekszik idősebb felhasználókat vonzani. Baszucki azt is elmondta, hogy terveik között szerepel, hogy ugyanezeket az új gazdasági feltételeket kiterjesszék más eszközökre, például mobiltelefonokra és konzolokra is, bár az alkalmazásbolti díjak valószínűleg akadályt jelentenek majd iOS és Android platformokon. A konkrét részletekről nem nyilatkozott.
Baszucki szerint az új modell megalapozza a különböző tartalomtípusok szélesebb körének megjelenését a platformon. Ezenkívül jelentős erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy több mint 100 játékos részvételére alkalmas nyitott világú sport- és battle royale-típusú élményeket támogassanak alacsony teljesítményű eszközökön. Bár ezt nem említette, úgy tűnik, a cél az, hogy a Roblox versenyképesebb legyen az Epic Games által fejlesztett Fortnite-tal szemben, amelyre a platformnak még nincs valódi alternatívája.
A Roblox további módot kínál a fejlesztők számára a pénzszerzésre egy új affiliate programon keresztül. A programban részt vevők akár 50 százalékos (maximum 100 dollár) részesedést is kaphatnak a Robux vásárlásokból, amelyeket egy új felhasználó hat hónapon belül hajt végre, miután regisztrált a linkjükön keresztül. Baszucki szerint ez lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy bátrabban alkalmazzák a közösségi marketinget a platform népszerűsítésére.
A konferencia további fontos bejelentései közé tartozik egy új „Party” mód, amely lehetővé teszi, hogy akár hat ember csoportként kommunikáljon és mozogjon a különböző élmények között. A Roblox a Shopify-val is partnerségre lép, hogy a fejlesztők valós termékeket értékesíthessenek a platformon keresztül, bár a bevételmegosztás feltételei még nem ismertek.
Miközben a Roblox napi felhasználói bázisa tovább nőtt, a platformot nemrégiben kritizálta egy Bloomberg-vizsgálat a „pedofil problémája” miatt, amelynek nyomán Törökország betiltotta a platformot. A Roblox fellebbezést nyújtott be a tilalom ellen, és Baszucki bizakodó a megoldásban.