Sundar Pichai, a Google vezérigazgatója szombaton az ENSZ jövőjéről szóló csúcstalálkozóján az AI-t „az eddigi legátalakítóbb technológiának” nevezte, és bejelentette, hogy új alapot hoz létre az AI oktatására és képzésére világszerte.
Pichai négy nagy lehetőséget emelt ki, amelyeket a mesterséges intelligencia és a fenntartható fejlődés között lát: az emberek saját nyelvükön való információhoz való hozzáférésének segítése, a tudományos felfedezések felgyorsítása, riasztások és nyomon követés az éghajlati katasztrófák körül, valamint a gazdasági fejlődés elősegítése.
Pichai elismerte, hogy a mesterséges intelligencia kockázatokat is rejt magában, például a mélyreható hamisításokkal kapcsolatban, bár a mesterséges intelligencia éghajlatra gyakorolt hatását nem említette.
Hozzátette, hogy el akarja kerülni a globális „AI megosztottságot”, és hogy a Google létrehozza a 120 millió dolláros Globális AI Opportunity Fund-ot, amelyen keresztül „elérhetővé teszi az AI oktatást és képzést a közösségekben világszerte”, helyi nonprofit és nem kormányzati szervezetekkel együttműködve.
Ez is érdekelhet: Mi az a WhatsApp és hogyan működik?
Ugyanebben a témában Pichai „intelligens termékszabályozásra szólított fel, amely enyhíti a károkat és ellenáll a nemzeti protekcionista ösztönöknek” – ellenkező esetben a szabályozás szerinte „tovább mélyítheti az AI megosztottságát és korlátozhatja az AI előnyeit”.