You are currently viewing Az OpenAI vezérigazgatója szerint a szuperintelligencia közelebb van, mint sokan gondolják

Az OpenAI vezérigazgatója szerint a szuperintelligencia közelebb van, mint sokan gondolják

  • Post author:
  • Post category:Tech
Hirdetések
tradingview 250

Az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman azt jósolta, hogy a szuperintelligencia közelebb van, mint sokan gondolják, és szerinte új korszakot nyit az emberiség számára.

A ChatGPT-ért felelős céget vezető Altmannak a legtöbbeknél világosabb elképzelése van a mesterséges intelligencia képességeiről. Ez azt jelenti, hogy nem csak az AI veszélyeire vonatkozó figyelmeztetéseit kell tudomásul venni, hanem azt is, hogy előrejelzései szerint az AI hová viheti a társadalmat.

Hétfőn (szept. 23-án) a blogjában felvázolta, hogy szerinte miért áll a világ egy új „intelligencia-korszak” küszöbén, amely ugyanannyi új találmányt és átalakító innovációt hoz magával, mint a kőkorszakból a mezőgazdasági korszakba való átmenet, az ipari korszak.

„Olyan mértékű közös jólétet érhetünk el, amely ma elképzelhetetlennek tűnik” – írta a technológiai vezérigazgató. „A jövőben mindenki élete jobb lehet, mint bárkinek az élete most. A jólét önmagában nem feltétlenül teszi boldoggá az embereket – rengeteg szerencsétlen gazdag ember van -, de jelentősen javítaná az emberek életét szerte a világon.”

Ezt a jövőt a mesterséges intelligencia növekedésével, és különösen a szuperintelligens mesterséges intelligencia kialakulásának kezdetével lehet elérni, ami Altman szerint „néhány ezer napon belül” megvalósulhat, bár ez hosszabb idő is lehet. Bármilyen hosszú időbe is telik, meg van győződve arról, hogy lehetséges.

Érdekes lehet: Mi az a Turing teszt, és hogyan kapcsolódik a mesterséges intelligenciához?

Mit jósol Sam Altman a szuperintelligencia korszakára?

Altman néhány részletre fúrta ki, hogyan képzeli el, hogy a szuperintelligens mesterséges intelligencia átalakítja majd a társadalmat. Egy olyan világot ír le, ahol mindenkinek személyre szabott AI-csapatai lesznek a gyerekek korrepetálására, bármi létrehozására, amit csak el tudunk képzelni, jobb ötletek innovációjára az egészségügyben és személyes szoftverrendszerek létrehozására. Érdekes megjegyezni, hogy nem csak a vállalatokról látja, hogy nap mint nap fejlett AI-modelleket használnak, hanem a hétköznapi emberekről is.

Vannak még hiányosságok, amelyeket be kell tölteni ahhoz, hogy ez a valóság megvalósulhasson, és Altman kiemelte, hogy több számítási teljesítményre és energiára van szükség ahhoz, hogy az AI széles körben elérhetővé váljon. Tekintettel arra, hogy az AI már most is a határaiig feszíti az amerikai hálózatot, ez fenntarthatósági következményekkel járna – de Altman később azt állítja, hogy „elképesztő diadalok”, köztük az éghajlati válság megoldása, egy űrkolóniák létrehozása és „az egész fizika felfedezése” „mindennapossá” válik majd.

Érdekes lehet: A top 10 mesterséges intelligencia film

„Bölcsen, de meggyőződéssel kell cselekednünk” – írta Altman. „Az intelligencia korszakának hajnala jelentős fejlemény, nagyon összetett és rendkívül nagy tétekkel járó kihívásokkal. Nem lesz teljesen pozitív a történet, de az előnyök olyan óriásiak, hogy tartozunk magunknak és a jövőnek azzal, hogy kitaláljuk, hogyan navigáljuk az előttünk álló kockázatokat”.”

Ez is érdekelhet:

Hirdetések

Nagy Béla

Kezdő szövegíró, és marketinges aki imádja a technológia világát. Kedvencei közé tartoznak az okostelefonok, és a számítógépek. De bármilyen Bluetooth-os kütyüvel eljátszik szabadidejében.