Az Ausztráliában nyílt Hologram Állatkertben a látogatók élethű lézeres kijelzőkön keresztül érintkeznek az állatokkal, a dinoszauruszoktól a gorillákig. A parkot Bruce Dell, az Axiom Holographics vezérigazgatója hozta létre, aki azt állítja, hogy ez a világ legfuturisztikusabb állati témaparkja, egyedülálló technológiával. A hologramok létrehozásához új “mélység” technológiát és lézerprojektort használnak. Emellett az előadások érzékszervi technológiát is tartalmaznak, amely lehetővé teszi a látogatók számára, hogy megszagolják a környezetet.
A Hologram állatkert
Egy ausztrál állatkertben a látogatók kerülgetik a rohanó elefántokat, beletekintenek egy víziló tátongó állkapcsába és megérintik a barátságos zsiráfokat. Ez az élmény elérhető az ausztrál Hologram Állatkertben, amely idén nyílt meg és 50 élethű kijelzőt kínál dinoszauruszoktól a gorillákig, melyek lézerekkel készültek.
Az állatkert létrehozója szerint ez a világ legfuturisztikusabb állati témaparkja, egy olyan technológiát használva, amit máshol még sosem alkalmaztak.
“Mikor a 30 méteres bálna elhalad, valamiért mindenki csendben marad, mintha csodában gyönyörködne” – magyarázza Bruce Dell, az Axiom Holographics vezérigazgatója és a Hologram Állatkert alkotója. A technológia azt a benyomást kelti az agyban, hogy valami ott van, miközben valójában nincs is.
“Az állatok belépnek a szobába, átmennek az alagúton, és megérintheted őket, mint a filmekben. Olyan állatot látsz magad előtt, amely fényből készül. Kinyújtod a kezed és megsimogatsz egy oroszlánt.” – meséli a BBC-nek.
Az új “mélység” technológia óriásinak tűnő állatokat jelenít meg. A mozgó képek egy lézerprojektorral jönnek létre, mely kristályokat tartalmaz, hogy az egyszerű napszemüveget viselő vendégeknek különféle fénytérzéseik legyenek.
Döntő jelentőségű, hogy van egy eszköz, amely tudja, hol van mindenki a szobában, így személyre szabott virtuális élményt kínál. A hologram előadásokhoz érzékszervi technológia is tartozik, így a látogatók megszagolhatják a virágokat és fákat.
Bruce Dell szerint a technológia, amely az Axiom témaparkját Brisbane külvárosában megvilágítja, máshol is sikeres. Cége szerződésekkel rendelkezik az Airbus-szal és a Honeywell-lal, valamint egy hologram akváriumot épített Bill Gates egyik maldív-szigeteki luxushoteljéhez.
A Hologram Állatkert alapítója úgy gondolja, hogy forradalmasítja az iparágat azáltal, hogy csökkenti a költségeket és javítja a minőséget.
“Mindannyian a hologram forradalmat várjuk. Valami, amit a tudományos fantasztikus művekben látunk és már régóta kellene nekünk. De a hologramok mindig is drágák voltak” – magyarázza Dell.
A hologramok rendkívüli számítási kapacitást igényelnek. Általában 10 számítógépet kapcsolnak össze. A számítógép memóriakezelésének megértése miatt sikerült olyan algoritmusokat készítenünk, amelyek egyetlen számítógépre csökkentik a hologramokat.